Såg du det senaste inslaget med PXC Underwear på tv4 Nyhetsmorgon igår?
Om inte såg inslaget med PXC Underwear kolla in det här;
Jag blir så otroligt stolt av att ”vi” för andra gången nu får visa fram hur viktigt det är med bra bh’ar! På tv!! Förra framträdandet i tv4 Nyhetsmorgon blev även ett så populärt inslag på YouTube att det var tydligt hur stort intresset och behovet är för den här typen av hjälp.
I skrivande stund har det förra inslaget passerat 572.000 visningar på Nyhetsmorgons egna YouTube-kanal, och gårdagens inslag har redan visats flera tusen gånger!
Såg du inte vårat första framträdande i tv4 kan du se det här;
Detaljhandeln försvinner
Vi vet ju en sak ganska säkert; butiker, kanske speciellt detaljhandeln – med expertis och huvudfokus på ETT område, är på väg att försvinna… OM man inte bor i en riktigt stor stad vill säga. Brevbäraren däremot är nog ett yrke som inte kommer försvinna med det första! Vi beställer på nätet som aldrig förr! Och det ger ju också oss utanför städerna ett enormt stort sortiment att välja ifrån – som så skickas direkt postlådan om man vill.
Vissa få saker är fortfarande, och kommer förbli, svårt att beställa med fingret i vädret; bl.a bh’ar!
Oooh herreguuud så mycket fel man har beställt! Så mycket (pengar) man har haft liggande i skåp och lådor som man inte kan ha och inte heller kan skicka tillbaka, eller bara ge bort åt vem som helst…! Bh’ar måste provas, så är det bara! OCH för bästa möjliga resultat av sin investering så bör man också få hjälp, så att man kan hitta den perfekta modellen och stoleken för en själv.
Jag kallar det stolt för en ‘INVESTERING’ med stora bokstäver, för det är faktiskt precis vad det är! När du har hittat några få men otroligt bra bh’ar som du kan trivas med länge, och inte minst håller länge, då kommer du utan tvekan få ett enklare liv! Och det är helt utan överdrivelse!
Vet du hur man vet att man har en jäkligt bra bh? -Jo, du tänker inte på den.
D.v.s att du går inte och irriterar dig över den. Du går inte och rättar på den hela tiden. Eller plockar upp axelbanden hela dagarna. Du har heller inte ont i kroppen på grund av bröst/bh, och du slipper att stoppa på plats tuttarna under dagen! När du tar av den på kvällen så inser du; ”Ja just det…Den var ju där”
Och det här gäller lika mycket små byster som stora! Har vi fel storlek på oss så upplever vi exakt samma problem oavsett kropp.
Det här är som sagt otroligt viktigt och det är faktiskt en ära att få jobba med PXC Underwear och sprida den här hjälpen vidare till alla behövande kvinnor där ute! 😉
Jag hoppas verkligen att du som läser detta är välsignad med en bra bh, haha! =) Eller att du tar kontakt med ett ”bh-proffs” på denna link! Livet är I ALLA FALL för kort för att gå omkring och jävlas med en bh!!
AMEN!
